Planeedi tervisest ja energia kokkuhoiust rääkides on öeldud, et 1 taimse kalori saamiseks läheb vaja ca 10 korda vähem energiat, kui 1 loomse kalori saamiseks. Seoses keskkonna- ja taimekaitsemürkide progresseeruva kuhjumisega evolutsiooni kõrgematesse vormidesse pöörduvad loodusest ja oma tervisest lugupidavad inimesed järjest sagedamini tagasi toitumisahela puhtamate algvormide juurde.
Mitte ilmaasjata pole viimasel ajal saanud populaarseks supertoiduks ühed vanimad organismid, ainuraksed vetikad spirulina ja klorella. Spiraalikujuline spirulina sisaldab hinnanguliselt 65-71% kõrgkvaliteetset valku, külluslikult mikrotoitaineid ja vähivastaseid ühendeid. Klorella on aga klorofülli “kõrgeim pilotaaž”.
Vetikaid enne tarvitamist kuumutama ei pea, seevastu kõrge proteiinisisalduse poolest tuntud lihas hävib kuumutamisel valgust ligi pool. Toorelt liha aga seoses bakterite ja parasiitide ohu tõttu süüa ei soovitata…
Taimede „verd“ ehk klorofülli nimetatakse päikeseks vedelal kujul. Kas pole imetlusväärne, et hemoglobiin ja klorofüll on oma olemuselt peaaegu identse ehitusega? Mõlemad koosnevad süsinikust, vesinikust hapnikust ja lämmastikust, mõlemas on 574 aminohapet ringikujuliselt ümber mineraali aatomite. Erinevus seisnebki peamiselt vaid molekuli keskmes olevas mineraalis – klorofülli puhul on selleks magneesium, hemoglobiinil aga raud. Just klorofülli ja hemoglobiini sarnasus teeb klorofülli kehale nii kergelt kasutatavaks. Seega pole üllatav, et vere tervist saab kõige kiiremini turgutada just klorofüllirikkaid taimi süües.
Inimesed hingavad sisse hapnikku ja välja süsihappegaasi, taimed aga täpselt vastupidi. Oleme taimedega läbinisti lõimunud, nendega sõltuvuslikes suhetes… Taimedes on universaalne energia, päike ja armastus.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar