10 halba harjumust, mis võivad hävitada Sinu suhte |
|
1. Valetamine
Suhte vundamendiks on ausus üksteise vastu. Sa peaksid oma partnerile alati kõik ära rääkima, seda ka siis, kui oled midagi valesti teinud. Ehkki võid oma partnerile mõneks ajaks pahameelt või viha tekitada, läheb see siiski ajapikku üle ning haavad paranevad kiiresti. Kui aga oma partnerile valetad, sead Sa sellega ohtu ka oma suhte toimimise. Mõtle alati sellele, et kas Sulle meeldiks kui partner Sulle valetaks.
2. Partneri mitte usaldamine
Kui Sa soovid, et partner Sind usaldaks, siis tuleb ka Sul teda usaldada. Kui Sinu partner läheb välja, siis ei ole mõtet koheselt mõelda sellele, kas ta Sind petab. Mida rohkem Sa sellele mõtled, seda enam näitad Sa ka oma kahtlusi partnerile välja. See viib aga tahes tahtmata pingeteni ja arusaamatusteni.
3. Partneri perekonna vigade esiletoomine
Igaüks armastab oma perekonda ning seeläbi ei soovi ka Sinu partner kuulda kriitikanooli oma perekonna suunas. Sul tuleb arvestada sellega, et kui Sa ikka kogu aeg tood esile neid seikasid, mis Sulle tema perekonna juures ei meeldi või mida nad valesti teevad, muudad oma suhte aina pingelisemaks ja probleemseks. Kui soovid olla oma partneriga, siis tuleb Sul leppida ka tema perekonnaga täpselt sellisena nagu see on.
4. Soov oma partnerit muuta
Seda kipuvad eriti naised oma meestega tegema. Kui mees suudab naist hinnata sellisena, nagu ta on, siis peaks ka naine samamoodi temasse suhtuma. Alati võib oma partnerile anda soovitusi ja nõuandeid, kuidas parem välja näha, kuidas paremini käituda jne. Samas ei tohi kunagi selles osas oma partnerile survet avaldada. Kui soovisid oma partneriga kooselu alustada, siis tuleb Sul teda ka sellise inimesena võtta, nagu ta on. Aja jooksul muutuvad inimesed niikuinii üksteisele sarnasemateks.
5. Vaidlemine teiste inimeste ees
Mitte kellelegi ei meeldi see, kui perekondlikke või isiklikke asjade üle teiste inimeste ees vaieldakse. Seepärast tuleks Sul iga hinna eest vältida seda, et oma partneriga teiste inimeste ees vaidlustesse laskuksid. Kui soovid oma partneriga mõne küsimuse üle vaielda, siis tee seda koduses keskkonnas või teiste inimeste ees hästi vaikselt. Pidev vaidlemine tänaval, poes, seltskonnas vms. kohas tekitab suhtesse pingeid ning võib kergesti viia suhte lagunemiseni.
6. Väldi pingete tekkimist
Igas suhtes on mingeid probleeme ning pead leidma viisi, kuidas oma partneriga nendest üle saada. Probleemide ignoreerimine ja nende lahendamata jätmine ei tule sugugi kasuks suhte käekäigule. Alati on parem see, kui valid tee, kus suhtega seonduvatest probleemidest oma partneriga räägid. Probleemidele tähelepanu pööramata jätmine toob kaasa ainult arusaamatusi ning aina suuremaid pingeid.
7. Kõikide asjadega nõustumine
Ehkki see võib tunduda igati meeldivana, kui oma partneriga erinevates asjades ühel meelel oled, võib see tegelikult siiski suhet kahjustada. Tahes tahtmata tähendab kõikide asjadega nõustumine seda, et üks osapooltest ennast maha surub. Pikemas perspektiivis võib see aga tekitada tohutul hulgal pingeid, mis ühel hetkel välja purskavad. Seepärast tuleks ikka oma arvamused alati välja öelda ning seeläbi tuleb leida kompromisslahendused.
8. Liigne dramaatilisus
Kui Sulle ei meeldi oma partneri juures mõni asi, siis ütle talle seda. Sinu partner ei ole mõtetelugeja ning saab võimalikke vigu vältida ainult siis, kui Sa talle nendest teada annad. Hoidu sellest, et meenutaksid oma partnerile varasemaid vaidlusi või tülisid, sest see toob kaasa ainult uusi ja uusi probleeme. Selline käitumine muudaks suhte kiiresti jahedaks ning peletaks partneri Sinust hoopis eemale.
9. Vihastamine
Kui oled oma olemuselt temperamentne inimene, tuleb Sul enne suhtesse astumist õppida oma temperamentsust kontrollima. Iga suhe vajab märkimisväärseid jõupingutusi ning soovi oma partnerit mõista. Kui aga ärritud iga asja peale, mida Sinu partner teeb, toob see varem või hiljem kaasa suhte lõpu.
10. Oma partneri võrdlemine ex-ga
See on üheotsa pilet, mis tahes tahtmata rikub Sinu suhet. Kui kipud oma partnerit pidevat oma ex-ga võrdlema, ei ole Sul enam tagasiteed ning suhe on varem või hiljem määratud lagunemisele. Pole oluline, kas see võrdlus on positiivne või negatiivne. Kui oled uues suhtes, siis pead ainult keskenduma oma praegusele partnerile, mitte aga tuletama meelde oma eelmist suhet. Pead arvestama sellega, et Sa ei saa hinnata oma eelmist ja praegust partnerit samade parameetrite alusel.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar