Kui kodu asukoha ja vormi valimisel järgida teatud kindlaid tingimusi, siis tuleb õnn ligi ja on ka tervis korras. Loe, milliseid lihtsaid nippe soovitab teadjamees Gunnar Aarma
.
1. Vesi on üks tugevamaid neutraliseerivaid elemente. Iseasi on aga veesoonte ristumiskohad. Umbes iga viie-kuue meetri peal on selline häirekoht.
2. Maja me täiesti neutraalsele pinnale ehitada ei saa, niisugust kohta pole üldse olemas, igal pool on natukese maa tagant jälle negatiivne kiirgus. Seda saame väga hästi mõõta koera abil, kui me ei oska seda kas pendli või nõiavitsaga teha. Proovige panna koer oma voodisse või voodi alla - selle koha peale, kus teie ülakeha, need õilisorganid magades asuvad. Kui koer selle koha peal on nõus magama, kas voodi peal või voodi all, ükskõik, siis võite julgesti seal magada. Koer ei sea ennast kunagi negatiivsesse kiirgusesse, mitte ükski koer, mitte kunagi.
3. Magada tuleb ikka nii, et pea oleks põhjakaarde. Magaval koeral on nina alati õiges suunas! (Kes aga magab hästi igas suunas, see magagu niimoodi edasi).
4. Haiguste ravil aitavad kaasa mitte ainult heli ja värv, vaid ka vorm. Sellega astume arhitektuuri valdkonda. Vorm ei mõjuta üksnes inimpsüühikat, vaid ka füsioloogiat. Kreekas kasutati lae all kaheksalehelist lootosmustrit, mis nii ruumi ümbritsedes moodustas katkematu energiavoo. Näiteks magamistoas (või ka haiglas) annab see une ajal turvatunde, vähendab info ladestumist alateadvusesse.
5. Ei ole ükskõik, kus me elame. Teede ja tänavate, korterite ja ruumide asetus ilmakaarte suhtes peab vastama loodusseadustele. Teed ja tänavad asulates peavad olema suunaga põhja-lõuna- ja ida-läänekaarde. Majad peavad olema samuti suunatud ühe küljega ilmakaarde, ja seda selleks, et saaksime magada peaga põhja, töötada näoga läände ja mediteerida (mõtiskleda, palvetada) näoga itta. Pea põhja poole on kõige loomulikum magamisasend, kuna pea peegeldab Põhjanaela ja seda ümbritsevaid spiraalseid moodustisi. Kui see on võimatu, sobib ida, kuid lääne- või lõunasuund on ebaloomulik.
6. Vaimne töö peab toimuma näoga läände, siis on kasutegur 100 protsenti. Kui olete sunnitud töötama näoga põhja, jääb sellest kasuteguriks ainult 44%. Näoga lõunasse on see protsent 64 ja näoga itta 92 protsenti. Ida on seega varuväljapääs. Kui me koolimaja õigesti projekteerime, nii et kõikides klassiruumides kõik õpilased istuvad näoga läände, siis õpetaja võib olla ka näoga itta - pealegi tal on võimalik klassis liikuda.
7. Jalakat ja saart ei ole soovitatav ehitusmaterjalina ega ka siseviimistlusel kasutada, sest nende kiirgus on inimese suhtes negatiivne. Kõik muud puiduliigid on kas positiivsed või vähemalt neutraalsed. Kui soovitakse istutada puid maja lähedusse, siis selleks sobivad hästi pihlakad, tammed, kadakad, sarapuud ja õunapuud.
8. Väga tähtis on maja katuse kalle. Lame, s.t väikese kaldega katus laseb läbi kosmilise kiirguse energiavood. Päeval me talume seda suhteliselt hästi, sest meie jõuvarud on mobiliseeritud, öösel aga oleme kaitsetud ega saa seetõttu korralikult välja puhata. Gootikaajastu ehitusmeistrid teadsid seda ja neis kõrgete viilkatustega majades oli (ja on) inimestel kergem elada. Perekonnad, kes elavad gooti katuse all, on õnnelikumad kui need, kes betoonkarpides ennast sisse seadnud.
9. Eredate kontrastvärvide kasutamisel nii välis- kui siseviimistlusel peab olema ettevaatlik. Iga värv esindab teatud funktsioone ja mõjutab iga inimest erinevalt. Väga vähesed inimesed suudavad määrata täpselt värvivarjundit. Enamik inimesi jätab otsuseid tehes sobiva värvi meelde. Ainult väga vähesed suudavad eri kohtades ja mõne aja möödudes nähtud värve omavahel täpselt võrrelda.
10. Ruumides pole soovitatav kasutada päevavalguslampe. Aknaid projekteerides ja valgusteid paika pannes tuleb luua võimalikult palju valguse ja varjude kontraste. See aitab meil ümbritsevat maailma paremini tunnetada ja seega ka ennast hõlpsamini teostada.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar